Evlilik Programları Kurmaca

Evlilik Programları Neden Kaldırıldı? Kurmaca Mı? (Şok İtiraflar)

Geçmişte sayısı azımsanamayacak bir kitlenin düzenli olarak izlediği evlilik programları kurmaca üzerine mi kurulu idi? Komplo teorisi anlatmıyoruz, boru gibi itiraflar paylaşacağız. Bu programların tüm rezilliğini de ortaya döküyoruz. Hazır mıyız? Tabi geçtiğimiz yıl bu programların kaldırıldığını hatırlatmak isterim. Niye kaldırıldığını anlatayım;

İtiraflardan önce evlilik programlarından TROLL bir kesit paylaşarak başlayalım. Seçtiği kadını daha sonra yüz yüze görünce beğenmeyen birisi sonradan “Kamera şakası mı bu, zayıf değil miydi?” demiştir. Buyurun video 😀

Evlilik Programları Hakkında İtiraflar Volume – 1

Yıllardan 2017… İlk gol geliyor.

Sayın Esra Erol’un sunmuş olduğu bir evlilik programına katılan Ayça ismindeki bir kadın, programdaki her şeyin kurmaca olduğunu ve günlük olarak para aldıklarını açıkladı. Yalan veya troll değildir, bilindik birçok haber sitesinde yayımlanmıştır. İsteyen bakabilir. Gel gelelim tam olarak ne dediğine.

Bu kadın Instagram’dan açıklama yapıyor ve şunları söylüyor:

“Bizlere sözleşme imzalatılıyor. Günlük para alıyoruz. Damat adayı Ahmet’le aşk yaşamadım. Birlikte yemeğe dahi çıkmadık. Kıyafetlerim bile kendimindi. Her şey kurmaca. Programda bana taktığı yüzük bile annemin Umre’den getirdiği yüzük. Caner ve Berke aşkı da kurmaca. Caner locada herkesten çok para kazanıyor. Herkes oynuyor, Esra Erol da yönetiyor”
Şok şok! Hala bunun komplo teorisi olduğunu sanan yoktur ama eğer varsa kopyala yapıştır yaptığım şu habere bakabilirler:

Evlilik Programları Kurmaca Mı
Evlilik Programları Ne Kadar Masum?

Evlilik Programları Hakkında İtiraflar Volume – 2

Bir de 2016 yılına dönelim. Sayın Lütfü Kaan Özdemir (kendisi zaten evlilik programları içindeki yorumları ile ünlenmiş olduğu yazıyor İnternet’te) “Evlilik programları oyunculuk üzerine kurulu” diyerek itiraf etmişti.

Psikoterapist Lütfü Kaan Özdemir ‘‘Evlilik programları oyunculuk üzerine kurulu’’ diyerek istifa etti ve şunları söyledi:

  • Evlilik programları“na katılanların çoğu gerçek taliplerden ziyade ajanslardan gelen kişilerdir. (Mükemmel Düşünmüşler Doğrusu)
  • Öpme, bağırma, vb. hareketler reyting amacıyla yapılmaktadır.
  • Katılımcılar özenle seçilip; davet edilmektedir.
  • Evlilik programları“na ajanslardan gelenlere güzel meblada para akıtıyorlar.

Şimdi biraz saksıyı çalıştıran şunu soracaktır; peki ya programları stüdyoda izleyenler? Onlarda mı parayla? Para dayanmaz ki? Haklısın kardeşim, bak Sayın Özdemir ne demiş:

“Siz yönetmen olarak orada kameranın neyi çektiğini, ama kameranın dışında ne olduğunu görüyorsunuz. Benim kastettiğim oydu. Yapımcı ve yönetmenler her şeyi görüyor. Katılımcıların algısı dar olduğu için sadece kameranın çektiğini görüyor. Oraya gelen çoğu vatandaş sadece vaat ettiği güzellikleri görüyor. O da geçici bir güzellik kalıcı değil”

Evlilik Programları Ne Kadar Masum?

Gerçek var mı dersiniz? Diyelim ki gerçekten katılanlar var. Şu soruları sormak isterim;

  1. Kadına yaşı erkeğe geliri sorulmaz demiş atalarımız. Bu programlarda kadın sadece gelire, erkekte gidere bakıyordu. Tamam bunlar doğamızdaki doğal mekanizmalar kabul ama kim kendisini hayattan soğutacak bir eşi ister ki? İster Kleopatra olsun, ister dünyanın en zengin erkeği… Sonrasında olay sadece karşılıklı sömürü düzenine biniyor ve sonuçta hiç kimse hiçbir açıdan tatmin olamıyor. Yalan mı?
  2. RTÜK’e gelen şikayetlerin azımsanamayacak bir kısmı evlilik programları ile ilgiliydi. Tabi listenin en başında pembe diziler oluyordu genelde.
  3. RTÜK demişken “DÖNEMİN” RTÜK başkanı ‘‘Bu programlar ahlaken kabul edilebilir değil.’’ demiştir. (6 Haziran 2015)
  4. Ajanstan getirilen veya doğal kişilerin birbirlerine ettikleri hakaretleri, “ezikliklerini bastırmak için” karşılarındaki ile alay etmeye “çalışan” tutumlarına ne demeli peki?

Her neyse… Evlilik programları yasaklandı malum.

Darısı milletin birbirinin üstüne çıkıp, değişik fanteziler denemeye çalıştığı (reyting rekorlarını demiyorum bile) olan pembe dizilerin başına 😀

Hadi sağlıcakla…

Diğer Yazılarımızı Okumak İçin: https://www.kaptanyaziyor.com/

Arama Terimleri: evlilik programlarinin gercek yüzü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir