doğru giyinmenin önemi

Kaliteli ve Doğru Giyinmenin Önemi (Sosyal Deney)

Bu seferki konumuz ! Yani hangi ortamda ne giyeceğini seçebilme yeteneği. Tutup da çapulcuların arasında ceket giyip dedikodu malzemesi olmak değil yani. Veya elit bir ortamda çapulcu gibi giyinmek değil. Nasılsa takipçilerimizin ezici çoğunluğu beyler, buyurun buraya. En başta toplumca genel olarak kabul edilen; birçok insanın özendiği insan tipine “OTOMATİK OLARAK gelen statü” hakkında bir deney yapılmış.

Doğru Giyinmenin Önemi

Giyim Tarzlarına Göre Biletsiz Otobüse Binme Testi

Bir adam önce bir iş adamı edasıyla üzerine tam oturan bir takım elbisesi, kol saati ve en önemlisi dik bir yürüyüşle otobüse ilerler. Biletini unutmuş numarası yapar şoföre. Şoför ise İLK SEFERDE DİRETMEDEN bindirir. Bir kaç saat sonra ise aynı şoförü beklerler fakat bu sefer kılıkları baya değişmiştir. Şoföre bir kaç diretse de onu bindirmez. Ve bu deneyin sonucunda ise doğru giyinmenin önemi lap diye ortaya çıkar. Deney şurada dostlarım, iyice izleyin; özellikle diyaloglara dikkat edin.

Deneyden Çıkacak Sonuç: Doğru giyinmenin önemi çok büyüktür. Tıpkı gibi. Hayatta yer edinmek için DEĞER YARATMANIZ gerekir. Erkekleri değerli yapan şey GÜÇ’tür. GÜCÜN en büyük kaynağı ise PARAdır. Doğru giyinmenin önemi buradan gelir. Kaliteli giyim paraya, para ise güce işaret eder. AMA YAZILAN GİBİ HAYATTA HER ŞEY PARA DEĞİLDİR!

Doğru Giyinmenin Önemi – Peki Ya Biz Ne Yapalım?

Bu amacınıza göre değişir. Önce şuna karar verin; amacınız “Güç gösterisi yapmak mı” “Elit takılmak mı” “Hatunların dikkatini çekmek mi” “Toplumdan birisiymiş izlenimi vermek mi” yoksa “bambaşka bir şey mi?”

a) Bulunduğunuz Topluluktan Birisiymiş İzlenimi Vermek:

Bulunduğunuz ortamdan birisiymiş gibi yapacaksınız. Yöntemi çok basit; bulunduğunuz yerdekiler ne giyiyorsa benzerlerini giyeceksiniz. Belki BİR TIK DAHA KALİTELİSİ giyilebilir. Size kalmış. Bunu şöyle örneklendirebiliriz:

Mesela orta gelirli insanların olduğu bir yerdesiniz diyelim. Ne çok gösteriş yapıp elit takılacaksınız; ne de hiç önem vermeyip veya kalitesiz giyinip ezik olacaksınız. Bu kadar basit!

SİYASİ BİR ÖRNEK vermek istiyorum. Siyasiler özellikle DOĞU’da miting yaparken halktan biri gibi durmaya daha çok dikkat ederler. Mesela mümkünse ceket giymez, gömlekleri hafif bol tercih eder, kareli veya çizgili gömlek giyer (konu dışı da olsa sonra sebebinden bahsedeceğim manipülasyon yazısında) ONLARIN ŞİVESİ İLE KONUŞURLAR BUNLARI YAPARKEN.

Ve tam 90’a gooool! Hem onlardan biri gibi görünür, bu sayede ONLARI MANİPÜLE ETMELERİ KOLAYLAŞIR hem de 1-2 tık yukarıda durup HAKİMİYETİ ELDEN VERMEZ! Alın size doğru giyinmenin önemi!

EN İDEALİ BUDUR ÇOĞUMUZ İÇİN. Bakın bu iki fotoğraf da farklı iki siyasinin doğu mitinglerinden alınma:

Tayyip Erdoğan - Kaliteli ve Doğru Giyinmenin Önemi (Sosyal Deney)

  Muharrem İnce 300x183 - Kaliteli ve Doğru Giyinmenin Önemi (Sosyal Deney)
Fotoğraf 1-2: İki ayrı siyasinin Doğu’daki mitinglerinden kareler (Doğru Giyinmenin Önemi)

Bu iki fotoğrafı da üstteki bilgi doğrultusunda yorumlayın bakalım… Şimdi 2. yönteme geçelim.

b) Doğru Giyinmenin Önemi ve Elit Takılmak:

*Bulunduğunuz ortamdaki insanlar ne giyiyorsa 3-5 tık üstünü giyin.

*Bunu önermem; kalite iyidir kabul, 1-2 tık yukarıda giyinmek iyidir kabul (çünkü statü kazandırır) ama yukarıda dediğim gibi mesela çapulcuların olduğu bir ortamda abartılı giyinmeyin. 🙂 Cesaret gösteremeyenler size bok atmaya çalışacaklardır. Doğru giyinmenin önemi başka abartılı giyinmek bambaşka…

*Bunu en çok iş adamları, siyasetçiler vs. yapar. Dıştan bakınca her ne kadar birbirlerine benziyor gibi dursalar da BAZI UFAK DETAYLAR kimin daha elit olduğunu ele verir:

Gömlek düğmesi
Dıştan bakınca kalitesini belli eden ceket
Diğerlerinden farklı giyinilmiş bir ceket (bkz: AVRUPA’DA bazı siyasetçiler %90’ın aksine düz takımlardan ziyade desenli, çizgili, ekoseli (kareli) takımlar da giyiyor ki genelde en üst makamlardaki insanlar bunlar)
Ortamdaki diğer elemanları alamayacağı kadar pahalı bir saat (tabi herif 1000 mislini koyup satıyor size)

Kiralık Aşk 300x228 - Kaliteli ve Doğru Giyinmenin Önemi (Sosyal Deney)
Fotoğraf 3: Kiralık Aşk Dizisini İzleyenler Bu Herife Bayılıyormuş (Herif Şirketin Patronuymuş Bu Arada)

c) Hatunların Dikkatini Çekmek: (Tavus kuşu Teorisi)

Tavus kuşlarını bilirsiniz herhalde. Erkekleri dişilerinden kat kat güzeldir ve çekicidir. En güzel tüyleri olan erkek tavuskuşu dişileri götürüyormuş 🙂 tabi aynı zamanda kıskanç erkekler için de silahlar geliştiriyorlarmış. (ilginç) Bu teori sanırsam Darwin’indi. Neyse; teoriyi merak edenler şuraya göz atsınlar:

Evrimsel Kanıtlarla Tavus Kuşu Teorisi

“Bunun bizle ne alakası var ya” demeyin; ortamda söz sahibiyseniz, güç sahibiyseniz gidin gösterişli giyinin demek bu. Gösterişli giyinmek de şöyle oluyor:
Kaslı vücudunuz varsa dar tişört ve gömlekler (En etkilisi budur; laf eden kızlar olursa neden dar giyindiklerini sorun ve verdiği cevabı aynen ona iletin)
Parlak gömlekler (doğru giyinmenin önemi)
Farklı kol saatleri
Farklı bileklikler (kadın işi olmamalı)
Üzerinize oturan dikkat çeken tarzda kıyafetler (kadın işi olmamalı)
Çok hoş ve kaliteli bir parfüm
Sergilenecek bir kemer (gözlük kullanıyorsanız gözlüğünüzle aynı renk olması efsane olur)

Eğer amacınız sadece hatun odaklı ise PUA’cı arkadaşların tavus kuşu yöntemini kullanabilirsiniz. Ama doğru giyinmenin önemi ile şebeklik arasındaki sınırı iyi yakalamanız dileği ile.

Sevgili genç erkekler… Sizin için giyim önerileri yazdık ayrı bir yazıda. Buradan o yazıyı da okuyabilirsiniz.

Bu tarz şeyler yani. Tabi gösteriş derken tutup da şunu da yapmayın gözlerimiz kanamasın:

Yanlış Giyinme 300x170 - Kaliteli ve Doğru Giyinmenin Önemi (Sosyal Deney)
Fotoğraf 4: Doğru Giyinmenin Önemi Büyüktür
Erkek Tavuskuşu 300x237 - Kaliteli ve Doğru Giyinmenin Önemi (Sosyal Deney)
Fotoğraf 5: Erkek Tavus Kuşu

UFAK BİR TAKTİK: İnternet’ten “giyinme hileleri” konusunu araştırın. Yabancı kaynaklarda daha güzel bilgiler var onu da belirteyim. Giyinme hilelerini, bu yazıda belirtilenleri şu yazıdaki taktiklerle uygularsanız sizden kralı olmayacaktır:

a) Kısa Boylular İçin Giyim Hileleri ve b) Zayıflar İçin Giyim Hileleri yazıları bize aittir. Zevkle okuyabilirsiniz…

UFAK BİR NOT: Beyler sizi kıyafet ileriye taşır, doğrudan statü göstergesidir kabul ama sizi insanların gözünde değerli kılan en önemli 3 etmen bunlar değildir. Bu sadece dolaylı olarak bunlardan bir tanesi olan “Güç” ile etkilidir. Bu sebeple doğru giyinmenin önemi büyüktür.

UFAK BİR NOT DAHA: Gözünüzü seveyim yazıdaki mesajı yanlış anlamayın: “kendiniz için giyinin, bir başkası için değil.” Ama doğru giyinmenin önemi de azımsanamaz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir