Telefon Seçimi Nasıl Yapılır? 12 Adımda En Mantıklı Seçimi Yapmak

Teknoloji her geçen gün hayatımızda daha çok yerde kendi ağırlığını ortaya koymaya başladığı için doğru ve en mantıklı telefon seçimi yapmak da git gide önemli bir hal alıyor. Yeni bir telefon mu almayı düşünüyorsunuz? Doğru adrestesiniz, bu yazımızı doğru telefon seçimi yapmak ve telefon özellikleri nasıl olmalı hakkında sağlamından bir rehber hazırlamaya ayırdık. Haydi başlayalım;

Okumaya devam et Telefon Seçimi Nasıl Yapılır? 12 Adımda En Mantıklı Seçimi Yapmak

Telefon Şarjı Çabuk Bitiyor Diyenlere Muhteşem 15 Öneri

Telefon şarjı çabuk bitiyor, telefonumun şarjı çabuk bitiyor hatta telefonuma şarj dayanmıyor diyen arkadaşlar! Gelin en sağlamından reçeteniz burada! Ayrıca iPhone şarjı varken kapanıyor sorununuzu da çözeceğiz. Tabi şarjı en çok giden akıllı telefon modelleri ni de konuşacağız. Hazırsak başlayalım.

Okumaya devam et Telefon Şarjı Çabuk Bitiyor Diyenlere Muhteşem 15 Öneri

Arama Terimleri: lenova a1000 pili neden cabuk bitiyor

Mısır Piramitleri ve Mucizevi Gizemli Tasarımları

Mısır piramitleri! Eminim hepiniz bu piramitleri duymuşsunuzdur. Hani yüzyıllar öncesinde nasıl yapıldığı hala tam olarak belli olmayan piramitlerden bahsediyorum. Biz “Mısır piramitleri“nin çeşitli mucizevi özelliklerinden bahsedeceğiz bu sefer…

Mısır Piramitleri

Mısır piramitleri yüzyıllardır gizemini koruyan yapılardır. Nasıl yapıldığı, kimler tarafından inşa edildiği hala tam olarak bir soru işaretidir. Tabi mısır piramitleri hakkında çeşitli soru işaretleri zamanla giderildikçe insanlık bu yapılara daha da hayran kalmıştır. Gelin şimdi bu özellikleri konuşalım:

Mısır Piramitleri ve Mucizevi Tasarımları

 • Piramit; o dönemde kimin adına yapıldı ise o kişi öldükten sonra mumyalanarak piramit içerisinde mezarının bulunduğu odasına, yılda sadece iki kez; doğduğu ve tahta çıktığı günlerde ışık girmektedir.

Şimdi düşünmemiz gereken şu; diyelim ki öldüğü ve tahta çıktığı süre arasında 1 ay gibi kısa bir süre var. Adamlar bunu nasıl hesap etti dersiniz? Hani 6 ay 6 ay olsa; karşılıklı iki uca açarsın delik tamam da, bunu hesaplamak, hem de o çağlar da hesaplamak, üstelik hesaplara uygun olarak inşa edebilmek zor. Ama olmuş, taktire şayan!

 • Piramitlerin incelendiği dönemde ilk keşfedilen mumyalarda radyoaktif madde bulunmuş. Sıkı durun bomba geliyor, bu radyoaktif maddeden dolayı da 12 bilim adamı kanserden ölmüş.

Burada da şunu sormak icap eder: o dönemde nasıl bir teknolojik imkanları vardı ki radyoaktif maddeyi bulmuşlar. Daha da önemlisi o radyoaktif maddeyi mumyalara enjekte etmek ve bu sayede mumyaların bozulmayacağını düşünmek nasıl akıllarına gelmiş? Günümüzde “BİLE” kaç kişi düşünür bunları? Geçmişte demek ki bilim günümüzdeki bilim ile yarışabilir 😀

 • Mısır piramitleri içerisinde sonar, radar, ultra sound gibi cihazlar çalışmıyormuş.

İki soru var; bir neden çalışmıyor? İki herifler öyle cihazlar yokken bile dalgaları nasıl keşfedip engellemeyi başarabilmişler? Tek kelime ile muhteşem!

Mısır Piramitleri Keops'un İçi
Mısır Piramitleri Keops’un İçi
 • Kirletilmiş su birkaç gün piramit içerisinde bekletilirse su kendiliğinden arınır.

Yorum yok. Ama yeri gelmişken şuna da değinelim; üstteki fotoğrafa bir bakın! Günümüzdeki pek çok binadan çoooook fazla yüksek ve büyük binalar. Fotoğrafa bakarsak tasarımlarında her şey ince ince planlanmış. Bunu nasıl bir mühendis planlamış acaba? Sormadan edemeyeceğim: Çok eskiden eğitim de mi günümüzdeki modern, başarılı, çağdaş, 21. yüzyıl eğitiminden de mi başarılıydı acaba?

“Mısır Piramitleri”nin Diğer Mucizeleri

 • Bitkiler piramit içerisinde normalden çok daha kısa sürede büyüyormuş.
 • Bu piramitler her biri 20 ton civarı olan taşlardan inşa edilmiştir. Bu taşlar ise bulunabilecek en yakın mesafeye yüzlerce kilometre uzaktadır. Haliyle bu taşların nasıl getirildiği “tam olarak” bilinememektedir.
 • Süt; piramitte bir kaç gün bozulmadan kalır ve sonunda yoğurda dönüşür.
 • Büyük piramit dünya kara kitlesinin merkezinde yer alır. (Evet, herifler onu da hesaplamışlar)
 • Bomba gibi bir madde geliyor! Yapının kendisini takvime dönüştürmüşler. Öyle inşa etmişler ki; ekim ile mart arasında piramitin düşürdüğü gölgeler mevsimleri ve yılın uzunluğunu gösteriyormuş.
 • Mısır piramitleri yazın soğuk, kışın sıcaktırlar. Tam da sağlık için ideal olarak gerektiği gibi.
 • Lisede geometri dersi görenler 3-4-5 üçgeninin özel bir üçgen olduğunu bilirler. Diyeceksiniz Mısır Piramitleri ile ne alakası var? Gize’deki üç piramit aralarında Pisagor üçgeni olacak şekilde (3-4-5 üçgeni) yapılmışlar. Adamlar o uzaklığı ile ölçmüşler vay arkadaş be! Yine piramitte ne olduğunu hatırlamadığım bir uzunluğu diğer bir uzunluğa bölünce pi sayısını elde ediyormuşuz.
 • Büyük piramitin açıları Nil deltasını iki eşit parçaya bölüyormuş.

Neler neler, göreceğiniz üzere günümüz insanlığı “Matematik ne işimize yarar; trigonometri ne işimize yarar” diye okullarda ağlayadursun, bakın adamlar bilimi konuşturarak sanat yapmışlar zamanında. 😀 Alın size Mısır piramitleri! İnternet’te daha değişik örnekleri de var dileyen araştırabilir, ama sizi baymaya da gerek yok.

Son olarak Mısır piramitleri ilginç tasarımlar da içerir. Bu tasarımlar incelenerek o dönem ve o dönemin insanları, bilimi, eğitimi, sosyal düzeni falan hakkında kaliteli yorumlar da yapılabilir.

Mısır Piramitleri ve İlginç Tasarımlar
“Mısır Piramitleri”nde İlginç Tasarımlar da Mevcuttur

Mısır Piramitleri – Sonuç Olarak

Ben son bir ekleme daha yapmak istiyorum; zira yazış sebebim sadece son iki paragrafı söylemekti. Günümüzde yapılan binalar 20 senede falan (kaç sene ise artık) çökerken; Mısır Piramitleri, Türk Piramitleri veyahut Çin Seddi nasıl günümüze ulaşabilmiştir? Günümüzde madem teknoloji daha ileri, neden öyleyse yapılan binalar dayanıksız, ilk depremde takır takır dökülüyor? (Bakınız: 1999 İstanbul Depremi)

Maldan çalan mütahitler falan varsa -ki eminim vardır- umrumda değil! (maldan çalma muhabbeti de eğitim öğretimde ahlakın verilememesinden kaynaklanır tabi) Tek sebep onlar olamaz nasılsa! Eskiden acaba teknoloji çok daha mı ileriydi? Mısır piramitleri bu iddiaya sağlam bir kanıt oluşturabilir gibi görünüyor. Gelecekte bu mesele daha çok konuşulacağa benziyor!

Haydi sağlıcakla…

Takipçi Kasma Yolları Nelerdir (Sosyal Medya İçin)

Takipçi kasma yollarını konuşacağız bu sefer. Bahsedeceğim yöntemleri isterseniz instagramda, isterseniz twitterde isterseniz nice diğer sosyal medya platformunda kullanabilirsiniz.

Sosyal Medya’da Takipçi Kasma Yolları Nelerdir

Çoğu kişi bunu sormuştur eminim. Bu bölümde değişik yöntemleri sizin için derledik. Haydi detaylara inmeye başlayalım:

1- Bot Takipçi Kullanarak Takipçi Kasma

 • En bilindik takipçi kasma yöntemi budur.
 • İsterseniz ücretli alın isterseniz ücretsiz uygulama kullanın fark etmez. Tek fark ücretsiz paneller aracılığı ile eklediğiniz takipçilerden sonra şifrenizi değiştirseniz iyi olur zira panellere girerken instagram şifrenizle giriyorsunuz. Yani size nasıl takipçi geliyorsa; siz de bu işlemi yapmadığınız taktirde otomatikman milleti takip etmeye başlıyorsunuz. Ertesi gün 2000 takip ettiğiniz kişi olmasını istemeyiz değil mi 😀
Takipçi Kasma Yolları Panel
Takipçi Kasma Yollarında Panel Dediğimiz Şey Budur

 

2- GT Sayfaları / Profilleri İle Takipçi Kasma

 • En temiz yöntem budur. İlk başta eş, dost, akraba, yakınlar, arkadaşlar ile hesap belli bir seviyeye getirilir. Ayrıca biyografinize GT yapılır diye ekliyorsunuz ve biyografinizi ilginç hale getiriyorsunuz ki insanlar takip etmek istesinler. Üstelik profiliniz gizli olsun, profil fotonuz da karizmatik bir şey olsun. Bunlar hep artı puan.
 • İnstagramda bulunan “geri takip” yapma üzerine odaklı sayfaları bulun ve onları takip etmeye başlayın. Bu tarz sayfalardaki güncel gönderileri bulun. (En fazla son 16 saat)
 • Takip atmak işlemine başlamadan önce; akıllı telefonunuza veya tabletinize sizi geri takip etmeyen kullanıcıları vb. gösteren uygulamalardan birisini kurun. Size bunun çok ciddi faydası olacak.
 • “Geri takip” sayfalarının güncel gönderilerinde yorumlara girin, en son atılan yorumdan başlayarak profillere tek tek girin. Yalancıların tuzağına düşmemek içinse kuralımız şu; “Her ‘Gt’ yazana takip atılmaz. Takipçi ve takip sayısı birbirine yakın olan hesaplara takip atacağız…”
 • 50-100 kişiye takip attıktan sonra karşınızdakilere 10 saat süre verin. Baktınız geri takip yapmadılar; programı kullanarak limitleri zorlamadan onları takipten çıkarın. Takipçi kasma yolumuz bu!
 • İnstagram’ın bize koyduğu takip, beğeni ve yorum limitlerini aşmayın. Aşarsanız geçici olarak engel yersiniz. Eğer engel yerseniz;
  a) Güzel bir gönderi paylaşın.
  b) Gönderinin bol bol yorum ve beğeni almasını sağlayın.
 • Eğer yeni kullanıcıysanız hesabı kasmaya önce yakın çevrenizle başlayın. İlk 2-3 gün en zorudur.
 • Gönderi paylaşırken gönderilere hashtag koymak da ayrı bir yöntemdir. (#geritakipediyorum tarzı) Hep aynı etiketleri kullanırsanız shadowban yersiniz ona göre.
Takipçi Kasma Yolları
Takipçi Kasma Yolları

NOT: Ben bu yöntemle 3 günde 1000 takipçi kastım, sizler de kasabilirsiniz. Yeter ki AZİM ve SABIR gösterin. Takipçi kasma ZOR DEĞİL!

NOT: Kız profilleri, (hele hele açık seçik fotolu olanlar), söz sayfaları, mizah sayfaları, aşk meşk sayfaları, geri takip sayfaları ve haber sayfaları en çok prim yapan sayfalar ama ilki ile yarışamazlar doğrusu 😀 Takipçi kasma hakkında bunlar da aklınızda bulunsunlar.

 

3- Takipçi Kasma İçin Diğer Yöntemler

 • Hesap satın almak
 • Çekilişle hesap almak
 • Arkadaş bulma özellikleri
 • Profilin reklamını yaptırmak
 • Karşılıklı profil paylaşımı yapmak (ÇOK ÖNEMLİ VE ETKİLİ)
 • Diğer yöntemler… 

 

Peki Takipçi Kasma Yapılmış Hesap Ne İşe Yarar

Alın size hesap. Ya kullanın, ya sayfa yöneterek para kazanın (detaylı bilgi şurada) ya da hesabı satın. (detaylı bilgi şurada)

Sosyal medyada takipçi kasma genel hatlarıyla bu kadar! Hadi sağlıcakla…

Shadowban ve Çözümü: İnstagramda Beğenilerdeki Düşüklüğün Sebebi

Shadowban nedir? Eminim çoğunuz ilk kez duydunuz. Ama çok ama çok önemli bir şey zira beğenilerdeki düşüklüğün muhtemel sebebi budur. Hani normalde 200 civarı beğeni alırken birden ne olduğunu anlamadan yüzde ellinin üzerinde düşer, hatta yüzde seksen doksan falan. Ahanda bunları sebebi shadowban olayıdır.

Shadowban Nedir ve Niçin Vardır?

“Bir şirketiniz var, insanlara hizmet sunuyorsunuz. İnsanların sürekli hizmetinizden yararlanması lazım ki sürekli olarak para kazanabilesiniz. İnsanların sürekli olarak hizmetten yararlanması için de sunduğunuz hizmetin kaliteli olması lazım. Trollerin, hilecilerin, sahtekarların barınamaması lazım.” İşte burada da araya bu tarz şeyler giriyor. Mesela en basitinden instagram ise bu sebeple gölge yasağı anlamına gelen shadowban uygulamasını yapmaktadır. Google’daki blackhat (siyah şapka) olayına benzer bu durum.

Gölge yasağı (ya da nam-ı diğer shadowban) yüklediğiniz fotoğrafları sadece sizi takip eden kişilerin görmesini sağlar. Üstü kapalı engel yiyorsunuz yani.

Mesela şu siteden bir paragrafı alıntı yapıyorum: Hem ünlü geliştiricilerden hem de bazı instagram fenomenlerinden gelen iddialara göre beğenilerin düşmesinin nedeni gölge banlama adı verilen bir sistem. Instagramın kullanıcıların gönderilerine göre böyle bir sisteme gittiği ve instagram tarafından bazı hesaplara fark edilmeden yasaklamalar yapıldığı belirtiliyor. Tabi bu noktada bahsedilen yasaklama sistemi tam olarak anladığımız yasaklama sistemiyle aynı değil. Yani doğrudan hesabınızın engellenmesi gibi bir durum söz konusu olmuyor. Bununla beraber kullanıcıların gönderi yapmalarında veya yorumlarında da herhangi bir sıkıntı yaşanmıyor.

Fark etmesi zor oluyor bu sistemde. İnternet’te çok güzel açıklamışlar diğer sitelerde bu durumu: “Shadowban adı verilen bu sistemler beraber, kullanıcılar klasik paylaşımlarını yapabilirken, bu paylaşımlar takipçilere bildirilmiyor ya da keşfet bölümünde gözükmüyor.” Takipçiler hesabınıza girerek öğrenebiliyorlar yani. Bu da ciddi bir trafik düşüklüğü demek…

İnstagram Shadowban Nedir
İnstagram Shadowban Nedir

İşletme Profili Kullananlara Ekstra Geçmiş Olsun (Shadowban)

Bu yasak yüklediğiniz fotoğrafları sadece sizi takip eden kişilerin görmesiyle sonuçlanan bir ceza şeklidir diyebiliriz. Yani hashtag sayfalarına çıkamaması demek. Örneğin bir fotoğrafınızı #eğitim diye etiketlediyseniz bunu o etiket altında sadece kendi hesabınızla görebilirsiniz. Başka bir hesap aynı etiket altında sizin fotoğrafınızı göremez. Yani şunu demek istiyorum; keşfedilme oranınız çok ciddi şekilde düşer.

Eğer bir şirket, alış satış yaptığınız mekan tarzı bir yer ise kendinizi pazarlamanız gerekiyorsa geçmiş olsun, en olmaması gereken şeyi shadowban durumunu yaşıyorsunuz. Nasılsa sürekli büyümeye ihtiyacınız var değil mi?

İnstagramda Shadowban Yemenizin Sebepleri Nelerdir?

Tam olarak kesin olmamakla birlikte bir çok kişi shadowban durumunun olası sebeplerinin şunlar olduğunu söylemektedirler:

*Bot takipçi kullanmak

*Takipçi veya beğeni satın alarak gönderi şişirmek

*Sürekli aynı etiketleri kullanmak (bunu bizzat tecrübe etmişliğim vardır)

*Paylaştığınız şeylerle alakasız etiketler kullanmak

*Müstehcen içerikli ve yasaklanmış etiketleri kullanmak

Bu arada shadowban yeyip yemediğinizi test edebilen bazı siteler varmış.

Shadowban ve Çözümü Nedir
Shadowban ve Çözümü Nedir

Shadowban İçin Çözüm Önerileri

Yerli yabancı pek çok kaynak taradım. Herkesin söylediği ortak bazı maddeler var. Sonuç garantili değil ama denemesi serbest. Bu öneriler ise şunlar:

1) Etiketlerin Düzenlenmesi: Riske etmeden hesabınızda gönderilerdeki tüm etiketleri kaldırın. Spam yemiş olabilirsiniz.

2) Programları Kaldırın: Mesela otomatik like botları, takipçi botları, yorum botları, etiket bulan programlar falan ne kullanıyorsanız hepsini silin. Bu programların size zararı yararından kat kat fazla olur.

3) İşletme Profilini Normale Çevirin: Açık ve net…

4) Bir Süre Uzaklaşın: Bir kaç gün / hafta instagramı kullanmayın. Hesabınıza hiç girmeyin bile. Sonra yeniden fotoğraf yüklemeyi deneyin, bakalım gölge yasağımız geçmiş mi…

NOT: Şahsen ben denedim ama işe yaramadı. Aynı etiketlerin devamlı kullanımı yüzünden şu hesabım shadowban yemişti mesela ama 2 aylık hesap dondurma işe yaramadı. Ayrıca instagram’ın kendi kurallarına uyun. Maalesef yapay zekayı (algoritmaları) kandırmak imkansıza yakın. Diğer sitelerde yazdığı gibi bu aldatma yöntemlerini sizinle birlikte milyarlarca kullanıcı daha deniyor ve bu deneme işlemi sonunda herkes için hüsranla sonuçlanıyor.

Tabi organik etkileşim her zaman sahte / bot etkileşimden (beğeni, yorum vb.) çok daha fayda sağlar. Shadowban (gölge yasağı) durumunun da önüne geçmiş olursunuz. Ayrıca kullanım koşullarını da iyice okuyun. Zira ben gölge yasağını yiyene kadar etiket kullanım şartlarını bilmiyordum 😀 Bir sonraki yazımızda görüşünceye dek hoşça kalın, 1.5 aydır teknoloji ile ilgili yazı gelmemiş lan. Teknolojiye de ağırlık vereceğiz bundan sonra inşallah.

İnstagram Hakkında Benzer İçerikler:

İnstagramdan Para Kazanmak ve Püf Noktaları

Sosyal Medyada Sahte Hesaplar (Stalk) Nasıl Anlaşılır

Arama Terimleri: İnstagram shadovban kurtulma, niye Farklı bakış açıları

Sosyal Medyada Sahte Hesaplar (Stalk) Nasıl Anlaşılır

Bugün zevkli bir konuyla geldim. Hep beraber bir çok ince detayına kadar sosyal medyada sahte hesaplar hususunu konuşacağız. Muhtemelen çoğu kişi -özellikle yurdum erkekleri- bu kadar ince düşünmeyeceği için okumaları hayrına olur. İleride illa işinize yarar. Madde madde gidelim. Yazdıklarımız daha çok instagram odaklı olsa da diğer platformlarda da işinize yarayabilir. Genel anlamda sosyal medyada sahte hesapları kalitesine göre 4’e ayıracağız:

Genel Hatlarıyla Sosyal Medyada Sahte Hesaplar

Seviye-1: Beceriksiz İşi Hesap (Çömez Plus)

*Profil fotoğrafı yoktur, biyografi çok kısadır.
*Takipçi & takip sayısı oldukça azdır.
*Takipçilerin çoğu bottur, bir kaç tanesi göstermelik olarak hedefin hesabından ortak takipçi görünsün diye seçilebilir.

Seviye-2: İnatçılıkla Kendisini Ele Verenler (Çömez)

*Tanımadığınız hesabı reddedin, bakalım defalarca atacak mı istek 🙂
*Profilin SS’lerini de alın, kullanıcı adını değiştirenlerin çoğu biyografiye veya takipçilere dokunmuyor bile 🙂

Seviye-3: Kaliteli Hesap Fakat Acizlikte Sınır Ötesi

*%90’ı kız hesabıdır. Affedersiniz ama “her erkek aynı” gibi saçmalığın daniskası bir mantalite ile erkek kurbanları ağa düşürmek için kullanılır.
*%99 işe yarar. %1 ise “beyniyle ürolojik bölgesi yer değiştirmemiş olan” nadir kitledir. 😀
*Profilde fotoğraflardan, takipçi sayısına ve hatta profil gizliliğine kadar pek çok detay incelikle işlenmiştir FAKAT KUSURSUZ PLAN YOKTUR!

Seviye-4: Mükemmel Hesap (İşsiz Gücü)

Sosyal medyada sahte hesaplar ın kralıdır. “Aylarca sürecek bir birikimle ince ince asla mantık boşluğu bırakmadan hazırlanan hesap…” Detaya girmiyorum bunun hakkında.

 

Bunun da bir ileri aşaması internet kafelerde vs. sahte yurt dışı telefon numaraları kullanmaktır. Böyle vizyonsuzlar yok mu? Var elbette…

Sosyal Medyada Sahte Hesap 300x200 - Sosyal Medyada Sahte Hesaplar (Stalk) Nasıl Anlaşılır
Fotoğraf 1: Sosyal Medyada Sahte Hesaplar

Bunların Haricinden Sosyal Medyada Sahte Hesaplar Nasıl Anlarım?

Sosyal medyada sahte hesaplar hakkında asıl tüyoları burada vereceğim size; aklıma gelenleri yazayım:

1. Eğer TANIMADIĞINIZ bir kız size doğrudan yazıyorsa; (ki Türkiye şartlarında nadir bir durum, bakışırsınız sonra sizin yürümeniz gerekir) ya sahtedir (sizi işletmek için kurulmuştur),
2. Öyle değilse bile o kızdan hayır gelmez, memlekette 40 milyon, dünyada 3.5 – 4 milyar kız var. Açlığa düşmeyin bu kadar!
3. Benzer taktiği yabancı profiller ve yabancı dildeki metinler üzerinden bile deneyebilirler.

*Eğer mesajda & profilde bağlantı varsa ve tıkladıysanız geçmiş olsun 🙂 yüksek ihtimalle TROJAN (RAT) virüsü kaptınız. Herif webcam’inize kadar sizi izleyebilir. Aman yanlış bir şey yaparken yakalanmayın sonra ahhahah 😀 Sosyal medyada sahte hesaplar bu konuda bile kullanılabilir, yaratıcılığınıza kalmış.

Bu Trojan (Truva Atı) Virüsü Hakkında Bilgi Almak İsteyenler Şunu Okuyabilirler

4. Bunu kız profillerinin altında “bana wpden mesaj atmak için tıkla” veyahut “diğer fotoğraflarım için tıkla” tarzı ifadelerle görebilirsiniz. İlle mesaj atmasına gerek yok. SAHTE OLMASA BİLE İLGİ or****su OLAN TEHŞİRCİ BİRİSİNDEN ASLA FAYDA GELMEZ, 4 MİLYAR KIZ VAR! 4 MİLYAR! Dile kolay.
5. Tabi bir de 1 ay sonra aynı hesapla tekrar deneyenler oluyor ki bunlar ayrı bir kronik vaka. Belalınız çoksa gidin SS’ler ile liste yapın bir köşede dursun.
6. Bir de 11 tane neyi gönderisi var hesabın (kaç taneyse artık) AMA ÇOĞU AYNI GÜN ATILMIŞ. Sonra hiç atılmamış. Vah vah vah… Tek kelime özetler bu durumu: “ÇAYLAKLIK” İnandırıcı olsun denilirken iyice köküne kadar sıvazlanmış.

Daha değişik şeyler de var tabi ama bunlar sizi kurtarmaya yeter.

Sosyal Medyada Sahte Hesaplar 300x157 - Sosyal Medyada Sahte Hesaplar (Stalk) Nasıl Anlaşılır
Fotoğraf 2: Sosyal Medyada Sahte Hesaplar

Bunu Niye Yapsınlar?

İyi ihtimal ki çoğunlukla böyledir; talibiniz var hayırlı uğurlu olsun kardeşim. Ya da… Kötü ihtimalle yapılır: geçmişte birilerine derin bir eziklik hissi yaşattıysanız (davranışlarınızla, başarınızla, kafanıza göre hareket etmenizle vb.) sizi işletmeye kalkıp dalga geçmek suretiyle eziklik hislerini bastırmaya çalışabilirler. Bir de nötr durum var: sosyal medyada sahte hesaplar sadece sizi merak ediyorlardır.

Kim Sahte Hesap Kullanır?

Bunu kolay kolay yaşamazsınız. Karşınızda özgüvensiz ve sinsi bir kitle lazım. Veya…

Bunları yaşamanız için kıçınızdan düşmeyen aciz bir kız kitlesi lazım. Gelip size yapışmalarını kastetmiyorum, bir üst başlıkta belirttiğim gibi; ezmiş olmanız yeter.  Veya sizi çekememeleri, hasetlerinden kudurmaları vs.

Bunlar şart değil; 3. HATRI SAYILIR bir ihtimal daha var ki o da; çoğu kızın eski sevgilerinin ne alemde olduğu öğrenmek için de bakıyormuş duyduğuma göre. Hatta bazı konuştuğum hatunlar sevgiliyken ileri yatırım amacıyla yapmışlar bunu 🙂

Çoğu erkek bunu yapmaz, gider ya aklıyla saldırır ya da kafa göz güm güm güm… 🙂 Ya da en iyisi ikisi birlikte 🙂 Asla sinsice hareket etmez, tabi kızların tasmalı uşakları olanlar hariç.

Sosyal Medyada Sahte Hesaplar x 300x190 - Sosyal Medyada Sahte Hesaplar (Stalk) Nasıl Anlaşılır
Fotoğraf 3: Sosyal Medyada Sahte Hesaplar

Peki Biz Ne Yapalım?

İstihbarat gücünüz taş gibi sağlamsa kovun hepsini, hiçbir tanesini sokmayın! Hatta bir yandan onları sokmazken hesabınızı büyütürseniz SİNİRDEN KUDURURLAR! Bu sırada açıklarını bulun. Çok sabrınızı zorlarlarsa bir bir dozajı arttırarak önlerine sürersiniz.

Ya da… İntikamperest iseniz kontrollü olarak bu hesapları profilinizde tutup insanları manipüle etmek için kullanın.

BU TİPLERİ KAALE ALMAMAK, HAYATIN MÜKEMMEL AKIŞINIZA BEDENİNİZİ BIRAKMAK EN DOĞRUCASIDIR.

Blackberry Apple Diss Savaşı! (Bilinçaltına Nasıl Hitap Edilir?)

Savaşlar sadece ülkeler arasında veya bilgisayar oyunlarında olmaz. İş yerinde, okullarda, yüksek mevkilerde, şirket ihalelerinde ve hatta şirketler arasında bile olur. Sonuncusu dikkat çekeceği için ona 2. bir örnek daha vermek makul olur. Bu sefer konumuz Blackberry Apple Diss Savaşı!

Bunu okumadan önce; https://www.kaptanyaziyor.com/yandexten-googleye-dissin-krali-bilincaltina-nasil-hitabet-edilir/ yazısını okuyun dostlar!

Geçen bölümde, medya: reklamlar yazısında, manipülasyon-1’de defalarca kez bir şeyden bahsetmiştim. Tekrar söylüyorum; MEDYADA HİÇ BİR ŞEY TESADÜF DEĞİLDİR! Oyuncuların repliklerinden üstlerinde giydikleri kıyafetlere, ortam dizaynına, ARKA PLANDAKİ MÜZİĞE kadar şey uzmanlarca inceden inceye düşünülür, VERİLMEK İSTENİLEN MESAJ DOĞRULTUSUNDA bunlar düzenlenir.

Bu sefer üstü kapalı değil, gayet açık açık yapılan Blackberry Apple Diss Savaşı nı inceleyeceğiz.

İlk başta Blackberry kaşınır. Blackberry böğürtlen, apple elma demektir İngilizcede. Reklamda gördüğünüz gibi böğürtlen elmayı delip geçiyor. MESAJ İNCE! Apple gibi bir şirket bunu görüp de rahat durur mu hiç 🙂 ? O da aynı formatta cevabı yapıştırır:

Bu sefer tam tersi, böğürtlen elmaya gelir ama değdiği an parçalanır elmada ZERRE KADAR HASAR veremez. DİSSİN KRALINI USLÜNE UYGUN OLARAK ATMIŞ OLURLAR! Bunları da kafası zehir gibi, dikkat abidesi epeyce insan anladı, geri kalanlarınsa bilinçaltları anladı. Size bilinçaltı muhabbeti saçma gelmiş olabilir ama %100 BİLİMSEL DOSTLAR. İsterseniz araştırabilirsiniz.

Her neyse; İZLEDİĞİNİZ ŞEYLERE DİKKAT EDİN, İZLEDİĞİNİZ ŞEYLER SİZİ YÖNLENDİRMESİN, NE İZLEDİĞİNİZİN BİLİNCİNDE OLUN!

Kalın sağlıcakla.

 

 

 

Yandex’ten Google’ye Diss’in Kralı (Bilinçaltına Nasıl Hitap Edilir?)

Selam millet! Hoşuna gidecek ve sizi şaşırtacak bir şeyle karşınızdayım: Yandex Google Savaşı. Merak etmeyin, sizi çok baymayan kısa bir içerik olacak.

Yandex’i herhalde bilirsiniz. Bilmeyenler için arama motoru Google’nin Rus versiyonu olduğunu belirtelim. Bilirsiniz bu tarz firmalar birbirleriyle itişmeyi severler. Birbirleriyle itişmelerini de ne hikmetse ürünlerden ziyade reklamları üzerinden yaparlar.  Çünkü asıl önemli olan ne kadar çok insanın kendilerini tercih ettiği, edeceğidir. Bunun için hep düşmanlarını ALICILARIN GÖZÜNDE KÜÇÜK DÜŞÜRMEYE çalışırlar. Nasıl mı? Ard arda size iki örnek vereceğiz. Öncelikle şu reklamı izleyin olayları hatırlamak adına;

Video 1: Ben Ne Bileyim Yandex Miyim Reklamı

Belki hatırlarsınız “Ben Ne Bileyim Yandex miyim?” diye bir reklamları vardı bir ara. Zaten reklamın isminden, bu sözün içinde müzikvari geçmesinden belli ne olduğu da… (belirttim mi hatırlamıyorum reklam değil çoğunuza müzik tanıdık gelcektir çünkü beyini müzik varken manipüle etmek daha kolaydır. İlginç bir bilgi daha vereyim; dinlediğiniz müzik tipleri temel düzeyde karakter analizinizi yapmaya yeterlidir. Neyse devam edelim :)) Çok az kişinin dikkatini çeken bir detay daha vardı orada. “Ben Ne Bileyim Yandex miyim?” diyen abimizin üstünde MAVİ hırka, KIRMIZI tişört ve YEŞİL pantolon, KIRMIZI ayakkabı vardı. Palyaço gibi maşallah.

Renklere dikkat!

Sırasına 2 kat dikkat!

MAVİ – KIRMIZI – YEŞİL – KIRMIZI???

Bunlar neyi çağrıştıyor?

Hadi çalıştırın saksıları!

Cevap ne mi? Ahanda şu:

Yandex Reklamı 283x300 - Yandex'ten Google'ye Diss'in Kralı (Bilinçaltına Nasıl Hitap Edilir?)
Fotoğraf: Renkler ve Sıralamalara Dikkat Edelim

Yani Yandex Google Savaşı! Bu durum yabancı medyada epeyce yer bulmuştu merak etmeyin, asla uydurma bilgi anlatmayız. Bizim medya da heralde “Aşkım Papatyam Böcüşüüüm” dizisinin bilmem kaçıncı bölümünü tartışıyordu tahminimce 🙂

Ayrıca abimizin “TELEFONDA ÖMRÜNÜ ÖLDÜREN ASOSYAL GENÇ İMAJI” çizmesi de tesadüf değildi. (fotoğrafa dikkat)

Şimdi sizlerle 2. bir diğer örneği inceleyelim; Blackberry Apple Diss Savaşı